Beseda s režisérem Jiřím Strachem

Život Josefa Toufara a tajemství číhošťského zázraku

Na adventním věnci v kostele září třetí svíčka, věřící se pomalu srocují k ranní bohoslužbě. Běžná zimní neděle, kdy venku před kostelem odráží bílé krystalky vloček nesmělé zimní paprsky, anebo je naopak zataženo, nebe těžké a šedivé a další sněhová nadílka se chystá pokrýt malou obec na Vysočině studenou a zářivou peřinou?

Jaké bylo tenkrát počasí, by nám nejspíš povyprávěli pamětníci té osudové neděle 11. prosince 1949, kdy se při bohoslužbě ve svatostánku pohnul půl metru vysoký kříž na hlavním oltáři místního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Pohyb, kterého si pan farář Josef Toufar, stojíc při kázání zády k oltáři, ani nevšiml. Pár centimetrů doleva a doprava. Nečekaná událost spustila zrůdnou mašinérii tehdy vládnoucího komunistického režimu.

Přečtěte si mou reportáž z Číhoště, kterou jsem napsala a nafotila v roce 2016, prozkoumejte webové stránky o P. Josefu Toufarovi a hlavně nezapomeňte navštívít besedu s Milošem Doležalem, kterou pro Vás s barrandovskou/ zlíchovskou farností chystáme.
Záznam z besedy najdete zde
Četnické humoresky na Barrandově!

V úterý 13. prosince 2022 navštíví barrandovskou kavárnu Kristián pravý a nefalšovaný četník! Duchovní otec seriálu Četnické humoresky nebo Zločiny Velké Prahy popovídá o radostech a strastech četnictva první republiky a rovněž přinese k zakoupení svoji knižní tvorbu.

Fit maminky Barrandov LEDNOVÁ VÝZVA

Vrhněte se s námi do další výzvy! Letošní rok odstartuje "břišní pekáč" aneb jak si poradit s bolestí zad a správně vybudovat pevný střed těla. Je to věda? Jak kdy :-) Pro začátek stačí vědomě dýchat do břicha a zpevňovat břišní stěnu, kdykoliv během dne. Více se dozvíte po kliknutí na nadpis.Cherchez la femme! Výtvarnici Hanu Faberovou inspirují (nejen) ženyJak velký vliv má naše tepová frekvence na hubnutí

Tepová frekvence udává počet tepů srdce za minutu. Je to v podstatě tlaková vlna, která je vyvolána vypuzením krve z levé srdeční komory do aorty a odtud se šíří dalšími tepnami do celého těla. Srdce pulsuje v průměru kolem 75 úderů za minutu u muže a zhruba kolem 82 tepů za minutu u žen. Čím nižší je hodnota pulsu, tím je pravděpodobně člověk trénovanější. Silné srdce dokáže přečerpat větší množství krve v jednom tepu.
Máte ve svém okolí komorní kina? Napište nám o nich!


Lady Gaga si zahraje černou vdovu, manželku dědice Gucci

Co mě bavilo v období psaní pro iDnes.cz Blog

Nejmilejší články pro Filmová místa

rozhovor s Petrem Jáklem (Policista 4/2015)

Rok 2021 je náš

Tip na krátkou procházku Prahou: Za tajemstvím pražské Lorety

Barrandovský kostel

Legendární swing v době "předkovidní" plnil tančírny

Jak se rychle a krásně nalíčit? To Vám poradí Veronika Antonová

JAK ZHUBNOUT ANEB PROČ TLOUSTNEME

Heading